KOMFORTNÍ SYSTÉMY
ZATOPTE SI S PŘEDSTIHEM
Všeobecně lze říci, že tyto systémy umožňují provoz domácích systémů bez starostí a zvládnou veškeré naplánované úlohy spolehlivě. Vítanou funkcí je rozhodně možnost ovládání otopných systémů na dálku, takže zatopit si třeba několik hodin před příjezdem na chalupě nebo chatě je otázkou chvilky. Zrovna tak si můžete i přitopit doma, když se rapidně změní počasí nebo přijdete nečekaně dřív a chcete mít doma hned útulno. Tuto funkci jistě uvítají a využijí především rodiny s malými dětmi. Díky čidlům a propojenému systému máte i okamžitou kontrolou nad vytápěním v domácnosti i dalších sledovaných objektech. Pomocí dálkového ovladače lze ovládat nejen elektrické spotřebiče, lze v nepřítomnosti aktivovat i tísňový poplach, dveřní zvonek či systém elektronického zabezpečení. K ovládání postačí mobilní telefon, SMS zpráva s kódem nebo je systém snadno regulovatelný přes internet.
PRO PŘÍPAD VÝPADKU PROUDU
V případě výpadku proudu řeší situaci zálohová oběhová čerpadla, takže problém s dodávkou proudu vlastně ani nezaregistrujete. Zálohováním oběhového čerpadla se tedy vyhnete i riziku poškození kotle a celé topné soustavy. Koncepce přepnutí na pohon akumulátorem je vhodná i pro solární systémy, po obnovení přívodu elektrické energie se akumulátor automaticky dobije. Čerpadlo spotřebuje jen minimální množství energie a je proto schopné pracovat na akumulátor bez přerušení až 24 hodin.
RŮZNÉ ZPŮSOBY REGULACE VYTÁPĚNÍ
Kromě běžně používané základní regulace topení je možné využít i takzvanou zónovou regulaci, díky které topíme skutečně jen v místnostech, kde je to zapotřebí. To přináší pochopitelně výraznou úsporu energie a současně i investic do vytápění. Nastavení provedeme pomocí centrálního dotykového ovladače, údaje o nastavení i momentální situaci lze na displeji kdykoli zkontrolovat. K ovládání topných okruhů se využívají termoregulační hlavice, systém umožní i řízení ohřevu užitkové vody. Programování je možné v různých režimech, denní i týdenní jsou asi nejvyužívanější. Také jistě oceníte protiúrazovou ochranu pro objekty, které nejsou celoročně obývané, pro příjemný pobyt poslouží ochrana proti přehřátí. Většina technologií pracuje na bezdrátovém principu přenosu signálu, instalace zařízení s kabeláží je ale v každém případě také možná, cenově bývá často výhodnější. Toto řešení se však používá především u nových nebo důkladně restaurovaných objektů.
JAK FUNGUJE ZÁKLADNÍ REGULACE?
K ovládání postačí propojení malé řídící jednotky s bezdrátovými termostaty, tak lze ovládat hned dva nezávislé topné okruhy. Do systému lze přiřadit i magnetické detektory, které blokují provoz topení v případě, že jsou dveře či okna otevřeny.
VYBERTE SI ODPOVÍDAJÍCÍ JEDNOTKU
K provozu topení s jedním nebo dvěma okruhy vyhovuje bezdrátově ovládané silové relé AC-82, sloužící pro spínání servoventilů, plynových i elektrických kotlů a dalších zařízení.
O pravidelné automatické čištění čerpadla se za vás postará jednotka AC-83, spínající přímo napětí 230V /není vybavena bezpečnostním oddělením).
Regulaci topení s jedním topným okruhem obstará bezdrátově ovládané relé typu AC-88, které se připojuje do zásuvky. Je určeno právě pro spínání lokálních topných těles a elektrických přímotopných panelů.